Новини

“Клуб “Шанс” доставив мотиваційні продуктові набори для клієнтів організації у Ромнах

П'ятниця, 14 жовтня 2022 11:43
“Клуб “Шанс” доставив мотиваційні продуктові набори для клієнтів організації у Ромнах
|||| |||| ||||

Днями “Клуб “Шанс” доставив мотиваційні продуктові набори для клієнтів організації, які амбулаторно лікуються від чутливого й мультирезистентного туберкульозу, регулярно приймають препарати та перебувають під супроводом наших фахівців.

У Ромни відвезли 35 наборів, де зустрілися із соціальною працівницею "Клубу "Шанс" Людмилою Тетірко і обговорили, як зараз у місті допомагають і підтримують хворих із туберкульозом.

Наразі під моїм супроводом — п’ять хворих на мультирезистентний туберкульоз, і 10 із чутливою формою туберкульозу. Моя задача — проводити зустрічі із хворими, консультувати їх із питань туберкульозу, мотивувати не переривати лікування, — говорить Людмила.

Лікування туберкульозу — довготривале. Соцпрацівниця стверджує — приймати препарати не складно, головне — поставитися з розумінням і дотримуватися вимог медиків. 

Препарати, якими лікують МРТБ, — доволі сильні, часом дають алергічні реакції. Тож важливо опитувати клієнтів про побічні дії на ліки. Загалом, ми бачимося раз на тиждень, і один раз зідзвонюємося. 

Людмила говорить, одна зі складностей лікування — психологічні фактори. “У кожного клієнта свій характер і своє сприйняття хвороби. Хтось легко погоджується з медиками та соціальними працівниками, інші — відстоюють власну думку, дехто замикається, не розказує про побічні дії, терпить”. 

Людмила розповідає, її клієнти — люди різні за віком і соціальним статусом, сферою діяльності. 

Щиро кажучи, раніше існувало твердження, що туберкульоз — хвороба малозабезпечених верств населення. Зараз ми бачимо — захворювання не обирає. Є і дуже молоді люди, і старші, і краще забезпечені, і гірше. А найбільш сумно, коли у молоді відразу виявляють мультирезистентний туберкульоз. Він довше та складніше лікується, — підсумовує. 

За прихильність до лікування та безперервний прийом медикаментів “Клуб “Шанс” безкоштовно видає клієнтам продуктові набори. Це пакунки з крупою, цукром, олією, тушкованим м’ясом.  

310836944 476903157814577 7961770894702640791 n

Усім говорю — ведіть здоровий спосіб життя, збалансовано харчуйтеся, приймайте вітаміни, займайтеся спортом, загартовуйте організм. Це допоможе вашому здоров’ю, посилить імунітет і зменшить ризики захворювання на туберкульоз, - говорить Людмила.

Із перших симптомів, на які варто звернути увагу, Людмила відмічає кашель і слабкість, а ще — помірну температуру протягом довгого часу, зменшення ваги, пітливість. Говорить — важливо звертати увагу на себе, фіксувати зміни в організмі та звертатися до лікарів, якщо фізичний стан помітно погіршився.

***

Діяльність щодо соціального супроводу клієнтів із туберкульозом СОГО «Клуб «Шанс» здійснює в рамках проєкту за фінансуванням «100% життя» - Мережа ЛЖВ, співпрацюючи з медичним закладом КНП СОР «Регіональний клінічний фтизіопульмонологічний медичний центр».